Turtle Wax - Headlight Restorer Kit Zobacz większe

Turtle Wax - Headlight Restorer Kit

TW 70-090

Turtle Wax

Nowy

69,75 zł

Więcej informacji

Odnawia zmatowione, pożółkłe reflektory samochodowe, przywracając im połysk i przeźroczystość.

Zestaw zawiera:
- 1x 118 ml Claryfying Compound - preparat do usuwania zarysowań i otarć
- 1x 118ml Lubricate Spray - preparat smarujący, nadający poślizg chroniący reflektory przed nadmiernym ścieraniem podczas pracy gąbkami ściernymi
- 3x gąbki ścierne do usuwania oksydacji i przywrócenia przejrzystości reflektorom
- 1x Lens Sealing Wipe - ściereczka do zabezpieczania zregenerowanych reflektorów

Sposób użycia:
1. Dokładnie umyć i osuszyć reflektor.
2. Zalecane jest zabezpieczenie lakierowanych elementów karoserii wokół reflektora za pomocą taśmy zabezpieczającej.
3. Nanieść Claryfying Compound na bawełnianą szmatkę. Nanosić preparat na reflektor, stosując umiarkowany docisk do powierzchni. Wypolerować za pomocą czystej bezwłóknistej ściereczki. Pracować tylko z jednym reflektorem w tym samym czasie. Jeżeli reflektor po wykonaniu powyższej czynności nie jest czysty i przejrzysty, przejść do następnego punktu.
4. Nanieść Lubricate Spray na zieloną gąbkę ścierną oznaczoną numerem 1 oraz na reflektor. Używać gąbki tylko w miejscach, gdzie występują zarysowania. Za pomocą okrężnych ruchów i stosując umiarkowany docisk, używać gąbki, aż do usunięcia oksydacji.  Pamiętać, by gąbka i reflektor podczas pracy były odpowiednio nawilżone za pomocą Lubricate Spray (gąbka nr 1 wymaga dłuższego czasu pracy).
5. Od razu przejść do pracy brązową gąbką oznaczoną nr 2. Polerować ruchem posuwisto-zwrotnym wszystkie zoksydowane miejsca na reflektorze przez około 1 min. Pamiętać, by gąbka i reflektor podczas pracy były odpowiednio nawilżone za pomocą Lubricate Spray. Przejść do pracy gąbką ścierną oznaczoną numerem 3 i kontynuować polerowanie przez około 1  min. Następnie odwrócić gąbkę na drugą stronę oznaczoną nr 4 w celu wykończenia – polerować około 1 min.
6. Osuszyć reflektor za pomocą bezwłóknistej ściereczki. Nanieść Claryfying Compound na bawełnianą szmatkę. Polerować do uzyskania przejrzystości. Pozostawić na chwilę do wyschnięcia, a następnie wypolerować za pomocą czystej bezwłóknistej ściereczki do uzyskania żądanego połysku. Claryfying Compound może być nakładany maszynowo przy użyciu 1500 o/min.
7. Otworzyć saszetkę ze ściereczką do zabezpieczania reflektorów. Używając rękawiczki ochronnej, przetrzeć dokładnie reflektor. Zawarte w ściereczce składniki pomogą zabezpieczyć reflektor przez żółknięciem i matowieniem w przyszłości. Powstała warstwa ochronna utwardza się w ciągu 24 godz.

Zestaw Headlight Lens Restorer należy używać wyłącznie według wskazanej instrukcji. Pęknięcia, przedziurawienia oraz inne silne uszkodzenia reflektora mogą nie zostać usunięte za pomocą tego zestawu.

Opinie

Napisz opinię

Turtle Wax - Headlight Restorer Kit

Turtle Wax - Headlight Restorer Kit