Nowy Optimum Optimum Hyper Compound Zobacz większe

Optimum Hyper Compound

OPT Optimum

Nowy

Pasta polerska w spray'u mocno ścierna

Więcej szczegółów

179,00 zł

  • 500 ml

Więcej informacji

Optimum Hyper Compound to agresywna pasta polerska, posiadająca nie rozpadające się ścierniwo. Jest to jedyny na rynku system past polerskich aplikowanych z atomizera. Taka aplikacja przyspiesza pracę oraz pozwala na równomierne rozprowadzanie pasty (ścierniwa) na całej powierzchni pada. Hyper Compound jest dosyć suchą pastą ponieważ jest na bazie wody, ma bardzo dużo ścierniwa, ale też pozbawiona zbędnych dodatków które mogłyby pogorszyć proces polerowania. Dlatego do pracy zalecamy zaaplikować na pada delikatną mgięłkę wody lub używać do pracy systemu czyszczącego Pad Washer. Pastą polerską możemy pracować zarówno na futrach, jak i na gąbkach. HC usuwa zmatowienia po papierze o gradacji 1000 w dosyć krótkim czasie, a w naszych testach udało się usunąć nawet rysy po papierze 800, w niewiele dłuższym czasie.

Sposób użycia:

  • Przed rozpoczęciem pracy bardzo dokładnie wymieszaj pastę. Warto przed każdą aplikacją pasty zrobić kilka intensywnych ruchów butelką.
  • Świeże futro, czy gabka powinny być wstępnie zmoczone i odwirowane w urządzeniu Pad Washer. Jeżeli nie posiadasz takiego urządzenia to daj mgiełkę wody na powierzchnię pada.
  • Następnie zakręć talerzem i daj jedno pełne pryśnięcie pasty, żeby rozłożyła się na całej powierzchni pada.
  • Przy maszynach DA pracuj na biegu 3, maksymalnie 4. Przy maszynie rotacyjnej 1200-1400 obrotów. Pracuj tylko na tych prędkościach od samego początku do końca. Przy futrze daj lekki docisk, natomiast przy gąbce możesz próbować dać średni docisk.
  • W zależności od lakieru i jego nagrzewania się przesuwaj maszynę szybciej lub wolniej. Temperatura lakieru nie powinna przekroczyć 40oC. Tyczy się to zresztą wszystkich past polerskich.
  • W zależności od lakieru i wybranego pada, a co za tym idzie urobku który powstaje podczas polerowania, możesz zrobić 4-6 przejazdów (zakładając że jeden przejazd to powierzchnia wielkości 4 średnic pada, a dokładnie przejazd lewo-prawo, prawo-lewo, lewo-prawo, prawo-lewo).
  • Następnie wyczyść pada w urządzeniu Pad Washer i zaaplikuj ponownie pastę. Możesz również wyczyścić pada sprężonym powietrzem i ponownie zaaplikować mgiełkę wody oraz pastę. Pad Washer zapewnia jednak lepsze czyszczenie, co może przełożyć się na lepszą jakościowo i szybszą pracę oraz na możliwość dłuższej pracy na jednym padzie. W przypadku tradycyjnego czyszczenia warto mieć kilka padów na całe auto.

Pojemność: 500 ml

Opinie

Napisz opinię

Optimum Hyper Compound

Optimum Hyper Compound

Pasta polerska w spray'u mocno ścierna